Poremećaji u razvoju

Razvojni poremećaj ili invaliditet je teški, kronični invaliditet pojedinca koji ima mentalno ili tjelesno oštećenje do 22. godine života koje će vjerojatno trajati neograničeno dugo i rezultirati značajnim funkcionalnim ograničenjima u tri ili više područja glavnih životnih aktivnosti.
Kašnjenje u razvoju definira se kao neuspjeh u ispunjavanju očekivanih razvojnih prekretnica u jednom ili više od sljedećih područja: fizičkom, socijalnom, emocionalnom, intelektualnom, govornom i jezičnom razvoju i/ili adaptivnom razvoju (koji se ponekad naziva vještinama samoposluživanja, što uključuje odijevanje, hranjenje itd.).
Ta se kašnjenja dijagnosticiraju kada dijete radi približno 25 do 30 posto ispod dobnih normi u jednom ili više od ovih područja (s prilagodbama za nedonoščad u pogođene djece). Napredak se odvija sporije od očekivanog nakon planiranog slijeda.
- Kromosomske abnormalnosti
- Genetski ili urođeni poremećaji
- Teški senzorni poremećaji, uključujući sluh i vid
- Urođene mane metabolizma
- Poremećaji koji odražavaju poremećaj u razvoju živčanog sustava
- Kongenitalne infekcije
- Sekundarni poremećaji nakon izlaganja toksičnim tvarima, uključujući fetalni alkoholni sindrom
Provjera kašnjenja provodi se kroz proces evaluacije, koji uključuje najmanje tri od sljedećih: informiranu kliničku prosudbu koja uključuje procjenu promatranja, standardizirani razvojni test(ove), razvojni inventar, kontrolni popis ponašanja, mjere adaptivnog ponašanja i razgovor s roditeljima.
Zastoj u rastu može se pojaviti privremeno ili može biti dugotrajan i nikada se u potpunosti ne riješiti.

Liječenje razvojnih poremećaja
Poteškoće u učenju

Poteškoće u učenju su skupina neuroloških poremećaja koji se javljaju u djetinjstvu, a karakterizirani su poteškoćama u učenju, sortiranju i pohranjivanju informacija. Obično pogođene osobe imaju prosječnu ili iznadprosječnu inteligenciju. Djeca s poteškoćama u učenju mogu imati jednu ili više poteškoća s vještinama poput slušanja, govora, čitanja, pisanja, rasuđivanja ili matematičkih sposobnosti koje ometaju akademsku izvedbu, postignuća i, u nekim slučajevima, aktivnosti svakodnevnog života.
Poteškoće u učenju mogu se preklapati s drugim poremećajima ili utjecajima okoline, ali nisu izravna posljedica tih stanja ili utjecaja. Često se ti nedostaci ne prepoznaju sve dok dijete ne dosegne školsku dob.
Uspjeh na standardiziranim testovima obično je ispod očekivanog za dob, obrazovanje i razinu inteligencije. Standardizirane kognitivne mjere i dijagnostički alati zajedno s opažanjima obrazovnih stručnjaka pomažu identificirati područja u kojima se ta djeca bore. Neka djeca smatraju da je učenje u redovnoj učionici teško i može se preporučiti nastava LD kako bi im se pomoglo da dobiju specifičniju i intenzivniju nastavu.
Djeca mogu zahtijevati da informacije budu predstavljene u više formata i raščlanjene na upravljive dijelove prije nego što ih mogu u potpunosti razumjeti. Poteškoće u učenju traju cijeli život, ali uz pravilnu intervenciju, obuku i strategije, pojedinci mogu živjeti uspješne, potpuno funkcionalne živote.
Downov sindrom
Downov sindrom je kromosomska abnormalnost koja mijenja tijek razvoja i uzrokuje karakteristike povezane sa sindromom.
Među oboljelima može biti prisutna blaga do teška mentalna retardacija. Govor i jezik također mogu biti odgođeni. Na dijagnozu se obično posumnja pri rođenju zbog prisutnosti fizičkih karakteristika poput velikog jezika, problema sa srcem, slabog tonusa mišića i ravnih crta lica.
Dijagnoza se potvrđuje kromosomskim testiranjem . Poremećaj je povezan s doživotnim invaliditetom, ali se može liječiti nizom odgovarajućih obrazovnih i bihevioralnih intervencija uz radne terapije, govorne i jezične intervencije, modificiranje ponašanja i obuku roditelja.
Prednosti MSC-a:
- Prodire kroz endotelnu moždanu barijeru
- Migrira na mjesto ozljede (kemotaksija)
- Transportira obližnje stanice i mijenja ih (parakrini učinak)
- Potiče postojeće stanice na samoobnavljanje (autokrini učinak)
- Imunološka modulacija
- Transformira se u neurone i gliju
- Promiče stvaranje aksona živčanih stanica (aksogeneza)
- Oslobađa neuroprotektivne faktore
- Potiče postojeće stanice na prilagodbu (neuroplastičnost)
Liječenje
Nudimo regenerativni pristup liječenju razvojnih poremećaja koji pomaže tijelu da ima sposobnost obnavljanja izgubljenih ili oštećenih neuronskih veza, stvaranja novih neuronskih veza i ubrzavanja moždanih reakcija poboljšanjem sinaptičkog prijenosa i razvojem novih neuronskih veza.
Za svakog našeg pacijenta kreira se prilagođeni paket liječenja. Svaki od naših paketa tretmana uključuje individualizirani plan tretmana.
Naš pristup je djelomično ili značajno poboljšao stanje svih naših pacijenata u relativno kratkom vremenu. Ovisno o stadiju stanja svakog pacijenta, naš pristup daje rezultate ili gotovo odmah ili unutar prvih nekoliko mjeseci nakon tretmana. Čak i u najzahtjevnijim slučajevima, postigli smo poboljšanje unutar šest mjeseci od početnog liječenja.
Što uključuje program liječenja ?
Personalizirani program

Naš tim pregledava medicinske nalaze i provodi konzultacije. Zatim naš liječnik izrađuje plan liječenja na individualnoj osnovi.
Program liječenja

U svim planovima liječenja pružamo sveobuhvatan raspon zdravstvenih testova, znanstveno utemeljene suvremene tretmane i niz visokoučinkovitih standardnih terapija.
Njega nakon tretmana

Uz svaki od naših paketa tretmana, naši pacijenti dobivaju set personalizirane prehrane osmišljen kako bi zadovoljio njihove prehrambene potrebe i podržao tretmane.